Manufacturer of a wide range of products which include ms bolt & nut, ms bolt nut, ms nut bolt, allen key bolts ., ms hex bolt and ms bolt and nut.
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 5 mm |
| Grade | A |
| Bolt Type | Bolt & Nut |
| Surface Finishing | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 5 mm |
| Grade | A |
| Bolt Type | Ms Bolt Nut |
| Surface Finishing | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 5 mm |
| Grade | A |
| Bolt Type | Ms Nut Bolt |
| Surface Finishing | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Diameter | M8 |
| Length (mm) | 40 |
| Length | 40 mm |
| Material | High Tensile Steel |
| Grade | 12.9 |
| Material Grade | 12.9 |
| Head Type | Socket Head (Cap) |
| Thread Type | Full Thread |
| Finish | Black Oxide |
| Brand | Unbrako |
| Standard | ISO 4762 |
Minimum order quantity: 10000 Piece
We provide a wide range of Key Bolts, designed for strong fastening in machinery, construction, and fabrication industries. These bolts ensure secure locking and long service life.
₹ 80 / Kg Get Latest Price
| Bolt Diameter | M25 (25 mm) |
| Finish | Hot Dip Galvanized (HDG) |
| Thread Style | Fully Threaded |
| Country of Origin | Made in India |
| Nominal Length | 300 mm |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 80 / Kg Get Latest Price
| Bolt Type | hex nut |
| Surface Finishing | Polished |
| Usage/Application | construction |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 8 mm |
| Surface Finishing | polished |
| Usage/Application | construction |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Kg Get Latest Price
| Nominal Length | 8 mm |
| Thread Style | Fully Threaded |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
Mr. Nilesh (CEO)
N.K. Engineering Company
Room No 2, Kalu Niwas Chawl No 1, Ganesh Pada, Near Railway Station, Diva
Thane - 400612, Maharashtra, India