We are a leading Manufacturer of stainless steel allen bolt, 14mm stainless steel allen bolts and hex bolt - fine pitch from Thane, India.
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 24 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Grade | SS304 |
| Shape | Round |
| Type Of Bolts | Round-head |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 14 mm |
| Usage/Application | Automobiles |
| Material Grade | SS304 |
| Size | M16X400mm |
| Shape | Round |
| Type Of Bolts | Round-head |
| Packaging Type | Gunny Bag |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Silver |
| Brand | NK |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500000 Piece
₹ 14 / Unit Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Industrial |
| Diameter | M24 (24 mm) |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Brand | NK |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Unit
Mr. Nilesh (CEO)
N.K. Engineering Company
Room No 2, Kalu Niwas Chawl No 1, Ganesh Pada, Near Railway Station, Diva
Thane - 400612, Maharashtra, India